Regulamin

REGULAMIN SKLEPU INTERNETOWEGO MASTER ENERGY

Spis treści

  1. Zakres obowiązywania
  2. Zawarcie umowy
  3. Prawo do odstąpienia od umowy
  4. Ceny i warunki płatności
  5. Warunki dostawy i wysyłki
  6. Zachowanie tytułu własności
  7. Odpowiedzialność z tytułu wad (rękojmia)
  8. Prawo stosowane

1. Zakres obowiązywania

1.1 Niniejsze Ogólne Warunki Handlowe („OWH”) spółki Master Investment Sp. z o.o. z siedzibą w Rondo Organizacji Narodów Zjednoczonych 1, 00-124 Warszawa, wpisanej do Rejestru Przedsiębiorców KRS pod numerem 0000423812, NIP: 7010345632, REGON: 146168500 (zwanej dalej „Sprzedawcą”), mają zastosowanie do wszystkich umów zawieranych między Sprzedawcą a Klientami (zarówno konsumentami, jak i przedsiębiorcami) za pośrednictwem sklepu internetowego dostępnego pod adresem www.masterenergy.eu.

1.2 Konsumentem (zwanej dalej „Klientem”), w rozumieniu niniejszych OWH, jest osoba fizyczna dokonująca czynności prawnych niezwiązanych bezpośrednio z jej działalnością gospodarczą lub zawodową. Przedsiębiorcą jest osoba fizyczna, prawna lub jednostka organizacyjna posiadająca zdolność prawną, która dokonuje czynności prawnych w ramach swojej działalności gospodarczej lub zawodowej.

2. Wymagania techniczne niezbędne do współpracy z systemem teleinformatycznym

Sklep internetowy umożliwia zamówienie oferowanych przez Sprzedawcę towarów przy wykorzystaniu powszechnie dostępnego oprogramowania, w postaci przeglądarek internetowych, które akceptują pliki typu cookies. Sprzedający nie ponosi odpowiedzialności za działanie oprogramowania innych firm zainstalowanego na urządzeniach Klienta, które może mieć wpływ na poprawne funkcjonowanie sklepu.

Sprzedawca nie ponosi odpowiedzialności za problemy techniczne lub ograniczenia techniczne, które występują w sprzęcie komputerowym lub oprogramowaniu używanym przez Kupującego celem skorzystania ze sklepu internetowego, a które uniemożliwiają lub utrudniają Klientowi korzystanie z oferty Sprzedawcy.

3. Zawarcie umowy

3.1 Warunkiem skorzystania z oferty Sprzedawcy jest uprzednie zapoznanie się z udostępnionymi na stronie serwisu: zasadami dokonywania zakupów, cennikiem, a także wszystkimi postanowieniami niniejszego Regulaminu.

3.2 Informacje o produktach prezentowane w sklepie internetowym Sprzedawcy stanowią zaproszenie do złożenia oferty przez Klienta, a nie ofertę w rozumieniu Kodeksu cywilnego.

3.3 Klient składa ofertę zawarcia umowy zakupu poprzez wypełnienie formularza zamówienia dostępnego na stronie sklepu (“Koszyk”) i jego przesłanie. Po złożeniu zamówienia Klient otrzymuje potwierdzenie przyjęcia zamówienia drogą e-mailową, co stanowi zawarcie umowy.

3.4 Sprzedawca może odmówić realizacji zamówienia w przypadkach przewidzianych prawem, np. w przypadku braku towaru. Sprzedawca dołoży wszelkich starań, aby produkty widoczne w ofercie sklepu internetowego pokrywały się z bieżącymi stanami magazynowymi. W przypadku niedostępności całości lub części towaru objętego zamówieniem, Sprzedawca niezwłocznie zawiadomi o tym Klienta i w przypadku dokonania zapłaty ceny przez Klienta zwróci mu całą otrzymaną od niego sumę pieniężną.

3.5 Sklep zastrzega sobie prawo zmiany cen towarów znajdujących się w ofercie, wprowadzenia nowych towarów do oferty sklepu, przeprowadzenia i odwołania akcji promocyjnych na stronach sklepu, bądź wprowadzenia w nich zmian.

3.6 Sprzedawca oświadcza, że zdjęcia i opisy produktów mają charakter poglądowy i mogą nie oddawać wszystkich cech zamawianego produktu. W szczególności zdjęcia produktów mogą różnić się do zamawianego towaru: w przypadku produktów z wariantami mogą posiadać inny kolor, rozmiar, czy objętość opakowania. W zależności od monitora, na którym wyświetlany jest opis produktu zdjęcia mogą mieć odmienną barwę.

3.7 W przypadku sprzedaży promocyjnej oraz wyprzedaży, na które przeznaczona jest ograniczona liczba towaru, realizacja zamówienia następować będzie według kolejności wpływania potwierdzonych zamówień na te towary, aż do wyczerpania zapasów objętych tą formą sprzedaży.

3.8 Użytkownik otrzymuje dowód zakupu, w postaci faktury elektronicznej lub papierowej na podstawie danych podanych w zamówieniu.

4. Prawo do odstąpienia od umowy

4.1 Konsumentowi przysługuje prawo odstąpienia od umowy w terminie 14 dni bez podania przyczyny, zgodnie z ustawą z dnia 30 maja 2014 r. o prawach konsumenta.

4.2 Szczegółowe informacje na temat korzystania z prawa do odstąpienia od umowy zawarte są w pouczeniu o prawie do odstąpienia.

5. Ceny i warunki płatności

5.1 Wszystkie ceny podane w sklepie internetowym Sprzedawcy są wyrażone w polskich złotych (PLN) i zawierają podatek VAT. Dodatkowe koszty dostawy są wskazane oddzielnie w trakcie składania zamówienia.

5.2 Klient może dokonać płatności za zamówienie za pomocą dostępnych metod wskazanych na stronie sklepu, takich jak płatności online, przelew bankowy lub płatność za pobraniem (przy zamówieniach do wartości 8000,00 zł).

6. Warunki dostawy i wysyłki

6.1 Dostawa towarów realizowana jest na terenie Polski oraz innych krajów europejskich na adres wskazany przez Klienta w zamówieniu. Po wcześniejszym uzgodnieniu istnieje możliwość odbioru osobistego wybranych produktów z Magazynu w Skawinie pod Krakowem.

6.2 Termin dostawy jest wskazywany w opisie produktu oraz w potwierdzeniu zamówienia. Sprzedawca dokłada starań, aby dostawy odbywały się w najkrótszym możliwym czasie.

6.3 W przypadku przesyłek realizowanych na rzecz przedsiębiorców ryzyko przypadkowej utraty lub uszkodzenia towaru przechodzi na Klienta w momencie wydania towaru przewoźnikowi.

7. Zachowanie tytułu własności

Sprzedawca zastrzega sobie prawo własności towarów do momentu otrzymania pełnej zapłaty za zamówienie.

8. Odpowiedzialność z tytułu wad (rękojmia)

8.1 Sprzedawca odpowiada wobec Klienta za wady fizyczne i prawne towarów zgodnie z przepisami Kodeksu cywilnego dotyczącymi rękojmi.

8.2 Konsument ma prawo do złożenia reklamacji w przypadku stwierdzenia wady towaru. Szczegółowe informacje dotyczące procedury reklamacyjnej dostępne są w zakładce „Reklamacje” na stronie sklepu.

9. Prawo stosowane

Do umów zawieranych między Sprzedawcą a Klientem stosuje się prawo polskie, z wyłączeniem przepisów Konwencji Narodów Zjednoczonych o umowach międzynarodowej sprzedaży towarów.

W sprawach nieuregulowanych w niniejszym Regulaminie, zastosowanie mają przepisy prawa polskiego, w szczególności przepisy Kodeksu Cywilnego (Dz.U. 1964 nr 16 poz. 93 ), ustawy o świadczeniu usług drogą elektroniczną (Dz.U. 2002 nr 144 poz. 1204),ustawy o prawach konsumenta (Dz.U. 2014 poz. 827), a także ustawy z dnia 29 sierpnia 1997 r. o ochronie danych osobowych (Dz.U. 1997 nr 133 poz. 883).

Konsument posiada możliwość z skorzystania z pozasądowych sposobów rozpatrywania reklamacji i dochodzenia roszczeń. Szczegółowe informacje można znaleźć u swojego lokalnego powiatowego lub miejskiego rzecznika konsumentów lub pod następującymi adresami stron: – https://www.prawakonsumenta.uokik.gov.pl/ – https://ezakupy.uokik.gov.pl/ – https://uokik.gov.pl/